Před několika dny jsem se na koupališti v Hodoníne zúčastnila TFP akce, kde se sešlo asi 30 fotografů z okolí a spousta moc moc krásných modelek. TFP je vlastně zkratkou „test for prints/portfolio“, což v praxi znamená, že fotograf fotí modelky zdarma výměnou za fotografie do portfolia. Fotografů bylo na místě o dost víc jak modelek, což se ale v průběhu dne sladilo a ani to nevadilo. Je to trochu škoda, protože fotografové tam byli opravdu skvělí a nefotilo se jen v plavkách, ale svatebních šatech, v čemkoliv co přišlo pod ruku. Doufám, že tímto příspěvkem se popularita této akce zvětší a přijde ještě víc krásných slečen, aby fotografové měli víc možnosti předvést svoje schopnosti nebo si dokonce jako začátečník nasbírat zkušenosti a fotky do portfolia.

Já jsem se domlouvala s Káťou a na místě jsem si ještě vyhlídla Barču. Její fotky budou v dalším článku, jelikož jsme fotily spíše ve stínu a ne v plavkách. Jedna nebo dvě se tam však taky najdou, neboť Baruška má naprosto nádhernou postavu. Káťu jsem si vyhlídla na fotkách Peti, který byl tak hodný a několik fotek udělal i pro mě. Tohle je další z výhod takovýchto akcí. Člověk se může pobavit s ostatními fotografy, navzájem se podporovat, sdílet rady a různé pohledy, nebo si jen vzájemně držet odrazné desky.

Teď trochu z toho technického soudku. Všechny fotografie jsem fotila svojí novou Sigmou 50/1.4 Art, na clonu f/1.6 neboť 1.4 mi přišla neostrá, ale 1.6 už naprosto v pohodě. Co mě ale nejvíc mrzí jsou ostřící body na mém 6D, protože se mi stále stává, že se netrefím na oči a fotka není ostrá. Taky za takového počasí, jak jsme měli, mi nestačil čas ani 1/4000. Zachránilo mě jen snížení na ISO 50.

 

 

 

Minulý týden jsem si jela do Brna vyzvednout Wacom tablet na úpravu fotek. Jestli jsem zažila někdy euforii z nového vybavení na fotky, nic se nevyrovnalo pocitu, když jsem včera upravovala fotky a zabralo to o téměř polovinu méně času, přechody byly neviditelné, ruce mě nebolely a přesnost pera oproti myši je nesrovnatelná. Kdyby někdo chtěl článek o tom, jak upravuji s tímto tabletem, napište mi na facebooku, directu na instagramu nebo přímo sem do komentáře.

Více mých fotek najdete na facebooku nebo instagramu 🙂 Za každou zpětnou vazbu budu ráda.